Gran Canaria > Gloria Palace San Agustín Thalasso & Hotel > 11denní > Ultra All inclusive

Kanárské ostrovy, Gran Canaria, Gloria Palace San Agustín Thalasso & Hotel, za <span>34.190</span>Kč
  • Cena za 1 osobu – 34.190    SLEVA 10%
  • Ultra All inclusive
  • Doprava – Letecky
  • Délka pobytu – 11 dnů
  • Termín – od 17.04.2024 do 27.04.2024
  • LAST MINUTE

****Gloria Palace San Agustín Thalasso & Hotel – Gran Canaria (Kanárské ostrovy)

SKVĚLÁ VOLBA 🙂   Hodnocení návštěvníků: 4.6/5, celkem hodnoceno 5x    Přečíst >>>

Gloria Palace San Agustín Thalasso & Hotel je luxusní hotel umístěný na vyvýšenině nad střediskem San Agustín na Gran Canarii. V bezprostřední blízkosti nabízí širokou škálu nákupních a zábavních možností, a zároveň je zde zastávka linkového autobusu. Hotelový transfer do centra střediska Playa del Inglés a na slavnou pláž Maspalomas s písečnými dunami je zdarma.

Vybavení hotelu zahrnuje vstupní halu s recepcí, hlavní restauraci a restauraci a la carte Gorbea s panoramatickým výhledem na Playa del Inglés, bar, obchody, butiky, kadeřnický salon, konferenční místnosti a impozantní thalassoterapeutické centrum, jedno z největších v Evropě. Venkovní prostor nabízí dva bazény, z nichž jeden je vyhřívaný a klimatizovaný, a také bazén na střeše s oddělenou nudistickou zónou. Pro nejmenší je k dispozici dětské brouzdaliště a miniklub.

Ubytování v hotelu Gloria Palace San Agustín Thalasso & Hotel zahrnuje různé typy pokojů, včetně dvoulůžkových pokojů s výhledem na oceán nebo na San Agustín, junior suit s obývacím koutem a pokoje superior s vstupem do thalassoterapeutického centra. Pro rodiny jsou k dispozici dvoulůžkové pokoje Gran Canaria s dvěma oddělenými ložnicemi.

Stravování je poskytováno formou bufetu a polopenze zahrnuje snídaně a večeře. Hotel rovněž nabízí možnost all-inclusive, která zahrnuje snídaně, obědy, lehké občerstvení a vybrané nápoje. Hosté mohou využívat i animační programy, sportovní aktivity a wellness centrum s thalassoterapií. Pláž San Agustín je vzdálena přibližně 600 metrů, a k plážím Playa del Inglés a Dunas Maspalomas je zajištěn hotelový transfer zdarma.


GRAN CANARIA

Gran Canaria, který se nachází v souostroví Kanárské ostrovy, je mnohostranný ostrov s bohatou směsí geografických rysů, historického významu a příznivých povětrnostních podmínek. Gran Canaria se nachází v Atlantském oceánu a je třetím největším ostrovem Kanárských ostrovů a rozkládá se na ploše asi 1.560 kilometrů čtverečních. Jeho rozmanitá geografie zahrnuje pobřežní oblasti se zlatými písečnými plážemi, sopečnou krajinou a horskými oblastmi. Vnitrozemí ostrova je charakterizováno hlubokými roklemi a údolími, které přispívají k různorodému mikroklimatu, díky kterému se Gran Canaria dostalo přezdívky Miniaturní kontinent.

Historie ostrova se prolíná se starověkými civilizacemi, včetně Guančů, původních obyvatel Kanárských ostrovů. Španělská kolonizace v 15. století zanechala na Gran Canarii svou stopu, historické památky, jako je čtvrť Vegueta v Las Palmas, hlavním městě ostrova, vystavují dobře zachovalou koloniální architekturu. Katedrála Santa Ana z 15. století a Casa de Colón, muzeum věnované Kryštofu Kolumbovi, nabízejí pohledy do koloniální minulosti Gran Canaria. Strategická poloha ostrova také hrála roli v námořním průzkumu a obchodních cestách. Dnes je Gran Canaria nejen oblíbenou turistickou destinací, ale také živým kulturním centrem, kde se konají akce a festivaly, které oslavují její rozmanité dědictví. Díky subtropickému podnebí se Gran Canaria těší mírným teplotám po celý rok, takže je ideální destinací pro ty, kteří hledají slunce, outdoorové aktivity a prozkoumávání bohaté historické a kulturní tapisérie.


Prohlédnout více fotografií >>>


Pláže na Gran Canaria a okolí

Gran Canaria je hlavní turistickou destinací, přitahuje návštěvníky rozmanitou krajinou, rušným nočním životem a množstvím rekreačních aktivit. Jižní pobřeží ostrova je známé svými krásnými plážemi a pláž Maspalomas je vynikající atrakcí. Maspalomas, táhnoucí se několik kilometrů, je známé svými ikonickými písečnými dunami, které poskytují jedinečnou kulisu pobřeží. Playa del Inglés, sousedící s Maspalomas, je další oblíbená pláž známá pro své zlaté písky a živou atmosféru. Tyto jižní pláže nabízejí řadu vodních sportů, od windsurfingu po vodní skútry, a jsou obklopeny letovisky, obchody a restauracemi, které slouží turistům.

Pláž Amadores v nedalekém regionu Puerto Rico vyniká klidnými vodami a prostředím vhodným pro rodiny. Na pláži je dovezený bílý písek, který vytváří malebné prostředí pro opalování a koupání. Anfi del Mar, také v blízkosti, se může pochlubit umělou pláží se zlatým pískem a křišťálově čistou vodou, doplněnou o přístav a řadu zařízení pro volný čas. Severní pobřeží Gran Canaria nabízí různé plážové zážitky, přičemž pláž Las Canteras v hlavním městě Las Palmas je pozoruhodnou městskou pláží s živou promenádou, rozmanitými možnostmi stravování a kulturními atrakcemi. Díky této rozmanité pobřežní nabídce je Gran Canaria ideální destinací pro plážové nadšence, kteří hledají různé zážitky na stejném ostrově.

Nezapomeňte si před cestou na Kanárské ostrovy sjednat kvalitní cestovní pojištění :: reklama

Památky, které nesmíte při návštěvě Gran Canaria minout

Gran Canaria je ozdobena historickými památkami a přírodními divy, které odrážejí bohaté dědictví ostrova a ohromující krajinu. Jednou z ikonických přírodních památek je Roque Nublo, vulkanický skalní útvar, který se tyčí 80 metrů nad zemí ve středu ostrova. Roque Nublo, považovaný za symbol Gran Canaria, nabízí úchvatné panoramatické výhledy na okolní krajinu, včetně nedaleké sopky Teide na sousedním ostrově Tenerife. Místo není jen geologickým zázrakem, ale má také kulturní význam jako místo duchovního významu pro původní obyvatele Guanche.

Vegueta, historická čtvrť Las Palmas, je domovem několika historických památek, které přenášejí návštěvníky zpět v čase. Katedrála Santa Ana, pocházející z 15. století, je gotickým mistrovským dílem s ohromující fasádou a složitým interiérem. Casa de Colón, muzeum umístěné v historické budově, připomíná návštěvu Kryštofa Kolumba na Kanárských ostrovech v roce 1492 a poskytuje pohledy do námořní historie a role ostrova během Věku průzkumu. Samotná čtvrť se může pochlubit dobře zachovalou koloniální architekturou, okouzlujícími náměstími a úzkými dlážděnými uličkami, které vytvářejí atmosférickou cestu do koloniální minulosti Gran Canaria.

Pro milovníky přírody je nutností navštívit přírodní park Tamadaba na severozápadě ostrova. Tato bujná rozloha borového lesa a členitý terén je chráněnou oblastí, která zahrnuje působivé útesy a hluboké rokle. Park nabízí turistické stezky s úchvatnými výhledy a příležitosti k prozkoumání rozmanité flóry a fauny Gran Canaria. Kromě toho je rokle Guayadeque přírodní památkou s archeologickým významem a obsahuje jeskynní obydlí používaná domorodými obyvateli Guanche. Dnes je rokle malebným místem pro pěší turistiku a zkoumání geologické historie ostrova.

Gran Canaria však nabízí mnohem víc..

Při návštěvě Gran Canaria existuje mnoho zážitků mimo pláže a pamětihodnosti, které obohacují celkovou cestu. Jedním z kulturních vrcholů je karneval Las Palmas de Gran Canaria, každoroční událost, která se řadí mezi největší a nejživější karnevaly na světě. Slavnosti zahrnují propracované průvody, barevné kostýmy a živou hudbu, oslavující rozmanitou kulturu a tradice ostrova. Je to podívaná, kterou si nesmíte nechat ujít pro ty, kteří hledají slavnostní a autentické ponoření do místního života na Gran Canarii.

Prozkoumávání tradiční kuchyně ostrova je požitkem pro vaše smysly. Gran Canaria nabízí různé pokrmy, které odrážejí její kulturní vlivy. Ochutnávka papas arrugadas (vrásčité brambory) s omáčkou mojo, místním kozím sýrem a ropa vieja (dusené maso z trhaného masa) poskytuje kulinářskou cestu po chutěech ostrova. Mercado de Vegueta v Las Palmas je pulzující trh, kde si návštěvníci mohou vychutnat místní produkty, sýry a čerstvé mořské plody. Zapojení do tradičního zvyku tapas skákání (což není nic jiného než navštěva několika barů za sebou), zejména v atmosférických čtvrtích Vegueta a Triana, umožňuje nádherný kulinářský zážitek.

Pozoruhodná je také architektonická rozmanitost Gran Canaria. Auditorium Alfreda Krause, moderní architektonický skvost v Las Palmas, hostí kulturní akce a koncerty s úchvatnou kulisou Atlantského oceánu. Historické čtvrti Vegueta a Triana mají okouzlující náměstí, jako je Plaza Santa Ana a Plaza Cairasco, obklopená koloniálními budovami a živými kavárnami. Za městskými centry nabízí klidný odpočinek malebná rybářská vesnice Puerto de Mogán, známá jako Malé Benátky se svými kanály a barevnými domy. Ať už si užíváte kulturní akce, vychutnáváte si místní kuchyni nebo se procházíte půvabnými čtvrtěmi, Gran Canaria poskytuje mnohostranný zážitek, který přesahuje typické turistické atrakce.

Věděli jste, že...

.. se v údolí Agaete nachází pozoruhodný geologický útvar známý jako Piedra de la Rosa (Růžový kámen)? Legenda praví, že tento kámen vznikl během silné bouře v roce 1826, kdy úder blesku zasáhl pole cukrové třtiny a zkameněl vodu v rostlinách, čímž vznikla jedinečná skála.

.. Caldera de Bandama, vulkanický kráter poblíž Las Palmas, je jednou z největších kalder na světě? Tvoří přírodní amfiteátr s úchvatnými výhledy do okolní krajiny. Návštěvníci mohou sestoupit do kráteru a prozkoumat jeho jedinečný terén a objevit pozůstatky sopečné činnosti.

.. pláž Las Canteras v Las Palmas je často označována jako největší městská pláž na světě? Táhnoucí se přes tři kilometry poskytuje malebné prostředí pro relaxaci i vodní sporty. Pláž je chráněna přírodní bariérou La Barra, která udržuje vody klidné a vhodné pro různé aktivity.

.. je Gran Canaria domovem jedné z nejunikátnějších kávových plantáží v Evropě, Finca Los Castaños? Tato plantáž se nachází v údolí Agaete a těží z rozmanitého mikroklimatu ostrova a produkuje vysoce kvalitní kávová zrna. Kombinace vulkanické půdy a nadmořské výšky přispívá k výrazné chuti kanárské kávy.

.. se ve městě Icod de los Vinos se nachází slavný dračí strom (Dracaena draco) známý jako El Drago Milenario? Tento prastarý strom, jehož stáří se odhaduje na více než 1000 let, je symbolem přírodního dědictví ostrova. Je považován za jednu z nejstarších žijících bytostí na Gran Canarii a je opředen mýty a místním folklórem.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *