Fuerteventura > Globales Costa Tropical > 8denní > All Inclusive

Kanárské ostrovy, Fuerteventura, Globales Costa Tropical, za <span>21.800</span>Kč
  • Cena za 1 osobu – 21.800    SLEVA 10%
  • All Inclusive
  • Doprava – Letecky
  • Délka pobytu – 8 dnů
  • Termín – od 12.09.2024 do 19.09.2024
  • FIRST MINUTE

***Globales Costa Tropical – Fuerteventura (Kanárské ostrovy)

Hodnocení návštěvníků: 3.7/5, celkem hodnoceno 18x    Přečíst >>>

Hotel Globales Costa Tropical se nachází na Fuerteventuře, druhém největším ostrově Kanárských ostrovů. Costa Antigua, oblast na severovýchodním pobřeží, je vzdálená přibližně 10 kilometrů od hlavního města Puerto del Rosario. Komplex zahrnuje dvouposchoďové budovy a bungalovy, s recepcí, restaurací a barem v hlavní budově. Venkovní bazén s barem nabízí hostům zdarma lehátka a slunečníky.

Ubytování v hotelu poskytuje komfortně zařízené pokoje s vlastním sociálním zařízením, kuchyňským koutem, televizorem a možností pronájmu trezoru. Každý pokoj má balkon nebo terasu. Stravování je zajištěno formou all-inclusive bufetu, včetně snídaní, obědů, večeří a lehkého občerstvení během dne. Nealkoholické a místní alkoholické nápoje jsou k dispozici v čase od 11:00 do 23:00.

Hotel poskytuje širokou škálu služeb a aktivit, včetně animačních a večerních programů. Pro sportovní nadšence jsou k dispozici fitness centrum, tenisové kurty, fotbalové hřiště a stolní tenis. Sauna, vířivka a masáže jsou dostupné za poplatek. Uměle vytvořená písčitá pláž je vzdálená přibližně 3 kilometry od hotelu, a hosté mohou využít zdarma hotelový autobus. Pláž má pozvolný vstup do moře, což je ideální pro rodiny s dětmi. Lehátka a slunečníky na pláži jsou k dispozici za poplatek.


FUERTEVENTURA

Fuerteventura, součást souostroví Kanárské ostrovy, se vyznačuje rozmanitou geografií, bohatou historií a klimatem, které přitahuje návštěvníky po celý rok. Fuerteventura se nachází v Atlantském oceánu u severozápadního pobřeží Afriky a je druhým největším z Kanárských ostrovů. Topografie ostrova se vyznačuje kontrastní krajinou s rozsáhlými písečnými plážemi, dramatickými sopečnými vrcholy a vyprahlými pláněmi. Severní části Fuerteventury dominují rozlehlé písečné duny a nedotčené pláže, jaké najdete například v přírodním parku Corralejo. Naproti tomu jižní oblast představuje členitý vulkanický terén, včetně ikonické hory Tindaya, která má archeologický význam.

Historie Fuerteventury se prolíná s domorodými obyvateli Maho, kteří ostrov obývali dávno před příchodem evropských průzkumníků. Španělská kolonizace v 15. století zanechala své stopy a historická místa, jako je Betancuria Historic and Artistic Ensemble, nabízejí pohled do minulosti ostrova. Betancuria, bývalé hlavní město, představuje kostel Santa María a další stavby, které odrážejí architektonický odkaz tohoto období. Klima Fuerteventury je charakterizováno mírnými teplotami po celý rok, a proto je vyhledávanou destinací pro ty, kteří hledají slunce a outdoorové aktivity. Díky teplým létům a příjemně mírným zimám poskytuje ostrov ideální prostředí pro plážové návštěvníky, turisty a milovníky vodních sportů, které zve k prozkoumání jeho rozmanité krajiny a kulturního dědictví.


Prohlédnout více fotografií >>>


Pláže na Fuerteventuře a okolí

Fuerteventura je oblíbenou turistickou destinací, která přitahuje návštěvníky svými úžasnými plážemi, možnostmi vodních sportů a živou kulturní scénou. Pobřeží ostrova zdobí množství nedotčených pláží, z nichž každá nabízí jedinečný zážitek. Pláž Corralejo, která se nachází ve městě Corralejo v severní části ostrova, je známá svým zlatým pískem a průzračnou tyrkysovou vodou. Tato pláž je díky příznivým pasátům v této oblasti vyhledávaným místem pro windsurfing a kite surfing. Playa de Sotavento, která se nachází v jihovýchodní části ostrova Fuerteventura, je známá svým dlouhým úsekem jemného písku a je vyhlášeným místem pro mezinárodní soutěže ve windsurfingu a kitesurfingu.

Sousední ostrov Lanzarote se také může pochlubit malebnými plážemi. Playa Blanca na Lanzarote, jen krátkou jízdu trajektem z Fuerteventury, nabízí nedotčené břehy s výhledem na sousední ostrovy. Pláž Famara na severozápadním pobřeží Lanzarote je známá svými dramatickými útesy a je oblíbená mezi surfaři. Tyto nedaleké pláže přispívají k přitažlivosti Fuerteventury jako destinace, která nabízí nejen své vlastní pobřežní požitky, ale také poskytuje snadný přístup do malebné krajiny okolních Kanárských ostrovů.

Nezapomeňte si před cestou na Kanárské ostrovy sjednat kvalitní cestovní pojištění :: reklama

Památky, které nesmíte při návštěvě Fuerteventury minout

Fuerteventura se svou bohatou historií a jedinečnými přírodními prvky se může pochlubit několika pamětihodnostmi, které představují kulturní dědictví ostrova a ohromující krajinu. Jedním z pozoruhodných historických míst je Betancuria Historic and Artistic Ensemble, který se nachází ve městě Betancuria. Betancuria byla založena v roce 1404 a byla prvním hlavním městem Fuerteventury a soubor zahrnuje kostel Santa María, klášter San Buenaventura a Archeologické muzeum. Kostel Santa María, postavený v 17. století, je architektonickým skvostem s barokní fasádou a nádhernými dřevěnými řezbami. Soubor poskytuje vhled do koloniální minulosti ostrova a jeho proměny v průběhu staletí.

Co se týče přírodních památek, Parque Natural de Corralejo je nutnou destinací. Tento přírodní park zahrnuje rozsáhlé písečné duny v severní části Fuerteventury, nedaleko města Corralejo. Duny se táhnou podél pobřeží a vytvářejí fascinující krajinu, která připomíná poušť potkávající se s mořem. Bílé písky a pohyblivé duny jsou rájem pro milovníky přírody a fotografy s pozadím tyrkysových vod Atlantského oceánu. Dalším přírodním zázrakem jsou jeskyně Ajuy, které se nacházejí na západním pobřeží ostrova Fuerteventura. Tyto jeskyně vzniklé vulkanickou činností představují jedinečné geologické útvary a poskytují pohled do sopečné historie ostrova. Nedaleká pláž Playa de Ajuy přidává této oblasti na kouzlu a dělá z ní příjmenou destinaci pro ty, kteří mají zájem o přírodní i historické objevování.

Fuerteventura však nabízí mnohem víc..

Kromě pláží a pamětihodností nabízí Fuerteventura pulzující kulturní mix a jedinečné zážitky, které návštěvníky ponoří do tradic ostrova. Jedním z vrcholů je každoroční karneval v Puerto del Rosario, hlavním městě Fuerteventury. Tato živá událost, která se koná v pozdní zimě, nabízí barevné průvody, propracované kostýmy, hudbu a tanec, což poskytuje slavnostní atmosféru, která zachycuje ducha ostrova. Účast na karnevalových slavnostech nabízí bezprostřední setkání s živou místní kulturou a vřelostí obyvatel Fuerteventury.

Poznávání tradiční kuchyně Fuerteventury je kulinářské dobrodružství, které si nesmíte nechat ujít. Gastronomie ostrova je ovlivněna jeho historií, kdy se španělské, africké a jihoamerické chutě kombinují a vytvářejí jedinečná jídla. Mezi místní speciality patří kozí sýr známý jako Majorero a tradiční pokrm Gofio, což je druh mouky z pražených zrn. Čerstvé mořské plody, zejména pyskoun a papouščí ryby, jsou vrcholem, často připravované s místním kořením a podávané v pobřežních restauracích. Ochutnání těchto chutí je úžasný způsob, jak zažít kulinářské dědictví ostrova. Návštěvníci by si navíc neměli nechat ujít příležitost prozkoumat půvabné vesnice rozeseté po celé Fuerteventuře, jako je La Oliva a Antigua, kde historické budovy, malebné uličky a místní trhy poskytují pohled do každodenního života a architektonického dědictví ostrova.

Věděli jste, že...

.. je Fuerteventura domovem sbírky starověkých petroglyfů, skalních rytin vytvořených domorodými obyvateli ostrova Maho? Petroglyfy, které se nacházejí na místech, jako je La Atalayita a Tindaya Mountain, zobrazují různé symboly, zvířata a lidské postavy a umožňují nahlédnout do předšpanělské historie ostrova.

.. se v roce 2016 stala Fuerteventura domovem prvního podvodního muzea na světě Museo Atlántico? Toto jedinečné muzeum se nachází u pobřeží Playa Blanca a nabízí řadu soch umělce Jasona deCairese Taylora ponořených v Atlantském oceánu. Podvodní instalace slouží jako umělý útes, vytvářející fascinující spojení umění a mořského života.

.. je celý ostrov Fuerteventura od roku 2009 označen jako biosférická rezervace UNESCO? Toto uznání zdůrazňuje závazek ostrova vyvážit ochranu přírody a udržitelný rozvoj. Různorodá krajina Fuerteventury, včetně písečných dun, vulkanických útvarů a mořských ekosystémů, přispívá k jejímu označení za chráněnou oblast.

.. je Fuerteventura známá svým sýrem Majorero, který se vyrábí z mléka koz Majorera? Jedinečným je to, že má označení původu, což naznačuje jeho autenticitu a spojení s ostrovem. Sýr přichází v různých formách, včetně mladých a sušených odrůd, a je základem kanárské kuchyně.

.. je na Fuerteventuře tajemná budova známá jako Villa Winter, která se nachází ve městě Cofete? Původ a účel této vily postavené během druhé světové války zůstávají předmětem spekulací a konspiračních teorií. Někteří věří, že ji postavili Němci jako tajnou základnu, jiní ji považují za rekreační dům pro německého inženýra. Záhadná povaha Villa Winter přidává do historie Fuerteventury zajímavý prvek.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *