Tenerife > Spring Vulcano > 8denní > Snídaně

Kanárské ostrovy, Tenerife, Spring Vulcano, za <span>37.755</span>Kč
  • Cena za 1 osobu – 37.755
  • Snídaně
  • Doprava – Letecky
  • Délka pobytu – 8 dnů
  • Termín – od 30.07.2024 do 06.08.2024

****Spring Vulcano – Tenerife (Kanárské ostrovy)

SKVĚLÁ VOLBA 🙂   Hodnocení návštěvníků: 4.7/5, celkem hodnoceno 6x    Přečíst >>>

Hotel Vulcano se nachází v letovisku Playa de las Americas, pouhých 300 metrů od stejnojmenné pláže, což z něj činí vynikající výchozí bod pro dovolenou u moře. K dispozici je venkovní bazén, zahrada a ve všech prostorách zdarma dostupné Wi-Fi. Pro zábavu a adrenalin můžete za 5 minut autem navštívit aquapark Siam Park. Letiště Tenerife Jih je vzdálené 17 km a Národní park Parque Nacional del Teide je dostupný autem za 1 hodinu.

Vybavení hotelu zahrnuje velkou recepci s tropickými rostlinami, 4 výtahy, 2 bary a kadeřnictví. K dispozici je také pokojový servis, objednání taxi, směnárna, půjčovna automobilů a prádelna. V hotelové zahradě najdete 2 bazény pro dospělé (jeden z nich je vyhřívaný v zimních měsících) a oddělenou část pro děti, stejně jako terasu na slunění s lehátky a slunečníky a bar u bazénu.

Ubytování je poskytováno v pokojích s terasou, klimatizací, satelitní TV a vlastní koupelnou včetně bezplatných toaletních potřeb a fénu. Některé pokoje nabízejí výhled na moře.

Stravování zahrnuje snídaně a večeře formou bufetu v hotelové restauraci s možností sledování vaření přímo před vámi. Hotel také nabízí snack bar a samoobslužnou restauraci s nabídkou grilovaných nebo vegetariánských jídel.

Pro zábavu a relaxaci můžete využít relaxačního centra Beauty centrum ,,Mari Luz" nebo se zapojit do denního i večerního animačního programu s různými soutěžemi, mezinárodními show, tancem, živou hudbou a diskotékami.

Přibližně 650 metrů od hotelu se nachází písečná pláž Playa de Las Vistas, která nabízí ideální podmínky pro slunění a koupání s pozvolným vstupem do moře.


TENERIFE

Tenerife, který se nachází v Atlantském oceánu jako největší z Kanárských ostrovů, představuje rozmanité a podmanivé prostředí. Geografické složení ostrova je utvářeno vulkanickou činností a jeho středobodem je hora Teide, tyčící se stratovulkán, který stojí jako nejvyšší bod ve Španělsku. Národní park Teide, zahrnující i sopečný vrchol, se může pochlubit surrealistickou krajinou drsných lávových proudů, barevných kráterů a jedinečných skalních útvarů, což přispívá k jeho označení za světové dědictví UNESCO. Park poskytuje nejen útočiště pro turisty a milovníky přírody, ale také příležitost stát se svědky mimořádné geologické historie ostrova.

Pobřežní regiony Tenerife nabízejí rozmanitou krajinu, od zlatých písečných pláží na jihu po drsné útesy a pláže s černým pískem na severu. Hlavní město ostrova, Santa Cruz de Tenerife, je rušné město s bohatou historií, která se odráží v koloniální architektuře, pulzujícím pouličním životě a kulturních akcích. Historické město La Orotava, zasazené do severních kopců, představuje tradiční kanárskou architekturu a dobře zachovalé historické budovy. Historie Tenerife je ovlivněna domorodým obyvatelstvem Guanche, španělskou kolonizací a následnými kulturními výměnami, které vytvářejí rozmanitou kulturní skládanku, která je oslavována na různých festivalech a tradicích. Díky příjemnému subtropickému klimatu se Tenerife těší mírným teplotám po celý rok, což z něj činí atraktivní destinaci pro návštěvníky, kteří hledají slunce, outdoorové aktivity a bohaté kulturní zážitky.


Prohlédnout více fotografií >>>


Pláže na Tenerife a okolí

Tenerife vyniká jako přední turistická destinace, která svými rozmanitými atrakcemi každoročně přitahuje miliony návštěvníků. Ostrov uspokojuje široké spektrum zájmů, od opalování na jeho krásných plážích až po objevování jeho jedinečných přírodních divů. Jižní část Tenerife je známá zejména svými rušnými rekreačními oblastmi, jako jsou Playa de las Américas a Los Cristianos. Playa de las Américas je živé centrum známé pro své zlaté písečné pláže, rušný noční život a řadu restaurací a obchodů. V těsné blízkosti Playa de las Américas je Los Cristianos, které nabízí uvolněnější atmosféru s malebným přístavem, plážovou promenádou a vodními aktivitami.

V severní části ostrova se ve městě Puerto de la Cruz nachází pláž Playa Jardín neboli Garden Beach, kterou navrhl známý umělec César Manrique. Tato pláž s černým pískem je obklopena tropickými zahradami a může se pochlubit výhledem na horu Teide. Dále na sever je Playa El Bollullo ukrytá v odlehlé zátoce, kam se dostanete po malebné pěší stezce. Pro ty, kteří hledají drsnější pobřežní zážitek, nabízí Playa de Benijo s dramatickými útesy a tmavým pískem podmanivé prostředí v severovýchodní části Tenerife. Blízké ostrovy, jako je La Gomera a La Palma, mají také malebné pláže, včetně Playa de Santiago a Playa Nueva, což přispívá k celkové přitažlivosti Kanárských ostrovů jako ráje pro milovníky pláží.

Nezapomeňte si před cestou na Kanárské ostrovy sjednat kvalitní cestovní pojištění :: reklama

Památky, které nesmíte při návštěvě Tenerife minout

Tenerife je prodchnuté historií a jeho krajinu zdobí směs historických památek a přírodních divů. Jednou z ikonických přírodních památek je národní park Teide, který se soustředí kolem Mount Teide, spící sopky a nejvyššího vrcholu Španělska. Park, zapsaný na seznamu světového dědictví UNESCO, nabízí jedinečné prostředí se svými rozmanitými sopečnými útvary, včetně Roques de García, pozoruhodných skalních útvarů tvarovaných erozí. Návštěvníci mohou vystoupat na vrchol hory Teide, a to buď lanovkou, nebo pěšky, a být svědky panoramatických výhledů na ostrov a okolní Atlantický oceán.

Historické město La Laguna, zapsané na seznamu světového dědictví UNESCO, je další pozoruhodným místem, které hrálo důležitou roli jako bývalé hlavní město Tenerife. La Laguna se může pochlubit dobře zachovalými příklady koloniální architektury, včetně katedrály La Laguna a četných velkolepých sídel. Půdorys města se spletitou sítí ulic a náměstí odráží jeho historický význam a architektonické bohatství. San Cristóbal de La Laguna hrál klíčovou roli ve vývoji městského plánování v Novém světě a ovlivnil design měst v Latinské Americe.

Pyramidy v Güímaru také nabízejí fascinující archeologické naleziště. Tyto stupňovité pyramidy, známé jako Güímarské pyramidy, byly kdysi považovány za Guanche původu (původní obyvatelé Kanárských ostrovů), ale pozdější výzkum naznačuje novější stavbu. Můžete navštívit muzeum a botanické zahrady, které poskytují pohled na kulturní a historické souvislosti ostrova. Tyto památky společně představují mnohostrannou historii a geologické zázraky Tenerife.

Tenerife však nabízí mnohem víc..

Při objevování Tenerife existuje několik podmanivých aspektů, které obohacují zážitek návštěvníka mimo jeho přírodní a historické památky. Živé festivaly a akce na ostrově poskytují živý pohled do jeho kulturních tradic. Karneval Santa Cruz de Tenerife je jedním z největších a nejznámějších karnevalů na světě, který přitahuje účastníky a diváky svými propracovanými kostýmy, průvody a živými pouličními oslavami. Festival, který se koná každoročně před půstem, předvádí bujarého ducha ostrova a je pro ty, kteří v tomto období navštíví, nutností.

Tradiční kuchyně Tenerife (stejně jako na celých Kanárských ostrovech) je kulinářským požitkem se zaměřením na čerstvé suroviny z místních zdrojů. Ochutnávka ostrovních specialit je nezbytnou součástí pobytu. Papas arrugadas, malé vrásčité brambory podávané s omáčkou mojo a gofio, mouka z pražených zrn, jsou základními pokrmy, které nabízejí chuť kanárské kuchyně. Čerstvé mořské plody, jako je vieja (papoušek) a cherne (troskot), lze ochutnat v pobřežních vesničkách, což poskytuje lahodnou exkurzi do kulinářského dědictví ostrova.

Vrcholným zážitkem je také zkoumání architektonických a uměleckých příspěvků Césara Manriqueho. Kromě svých výtvorů na Lanzarote zanechal Manrique svou stopu na Tenerife s projekty, jako je Auditorio de Tenerife, ikonická koncertní síň v Santa Cruz de Tenerife. Nápadný design Auditorio, připomínající vlnu nebo plachtu, je důkazem Manriqueho odhodlání integrovat umění s přírodním prostředím. Návštěvníci by si neměli nechat ujít příležitost navštívit představení nebo jen obdivovat architektonickou brilantnost budovy. Tyto prvky spolu s vřelou pohostinností ostrova a rozmanitou krajinou dělají z Tenerife destinaci, která uspokojuje širokou škálu zájmů a zajišťuje nezapomenutelnou a obohacující návštěvu.

Věděli jste, že...

.. je Tenerife domovem jednoho z nejstarších a největších dračích stromů na světě, který se nachází ve městě Icod de los Vinos. Stáří Drago Milenario se odhaduje na více než 1000 let a jeho ikonická přítomnost dodává ostrovu nádech starověké mystiky.

.. Güímarské pyramidy, které se nacházejí ve městě Güímar, vyvolávají zajímavé otázky o jejich původu? I když se zpočátku věřilo, že jde o jednoduché kamenné stavby, nedávné studie naznačují, že by je mohli postavit Guančové nebo sloužit k zemědělským účelům. Místo známé jako Etnografický park Pirámides de Güímar nabízí jedinečný historický a kulturní zážitek.

.. pod historickým městem La Laguna leží síť podzemních tunelů a chodeb známých jako Malpaís de Guajara? Tyto tunely byly v historii používány k různým účelům, včetně úkrytů během pirátských útoků a jako součást obranného systému.

.. je Tenerife známé svými rozmanitými mikroklimaty, od vyprahlé krajiny po bujné lesy? Tyto rozdíly jsou připisovány pasátům a vlivu hory Teide. Jak budete projíždět ostrov, můžete na relativně krátké vzdálenosti zažít různá podnebí.

.. se ve venkovských oblastech Tenerife, zejména ve městě La Gomera, praktikuje jedinečný pískací jazyk známý jako Silbo Gomero? Tento tradiční způsob komunikace, který historicky používali farmáři ke komunikaci napříč ostrovními roklemi, je nehmotným kulturním dědictvím UNESCO, což zdůrazňuje jeho kulturní význam na Kanárských ostrovech.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *