Tenerife > Gara Suites Golf & Spa > 8denní > Polopenze

Kanárské ostrovy, Tenerife, Gara Suites Golf & Spa, za <span>31.574</span>Kč
  • Cena za 1 osobu – 31.574    SLEVA 4%
  • Polopenze
  • Doprava – Letecky
  • Délka pobytu – 8 dnů
  • Termín – od 11.08.2024 do 18.08.2024
  • FIRST MINUTE

****Gara Suites Golf & Spa – Tenerife (Kanárské ostrovy)

Prozatím bez hodnocení. Chcete přidat své?

Gara Suites Golf & Spa je elegantní hotel ideálně situovaný na jihu ostrova Tenerife, pouhých 20 km od letiště v letovisku Playa de las Américas, přímo na golfovém hřišti Golf Las Américas. S celkovým počtem 364 pokojů nabízí hostům komfortní ubytování. Vstupní hala s recepcí, bezplatné Wi-Fi, restaurace, bary a Club House pro golfové hráče jsou jen některé z vybavení tohoto zařízení.

Hotelová zahrada hostům poskytuje relaxaci u 2 bazénů pro dospělé (vyhřívaných v zimních měsících), dětského brouzdaliště s malou skluzavkou a sluneční terasy s lehátky. Pro milovníky golfového sportu je možnost využívat golfové hřiště Golf Las Américas, které přímo sousedí s hotelem. K dispozici je také dětské hřiště a SPA centrum s nabídkou masáží, sauny a kosmetických procedur.

Stravování v hotelu zahrnuje snídaně, obědy a večeře formou švédských stolů. Program all inclusive (květen - říjen) nabízí plnou penzi, lehké občerstvení a neomezené množství místních nealkoholických a alkoholických nápojů po celý den.

V okolí hotelu se nachází různé obchůdky, nákupní střediska, restaurace a kavárny, s dalšími nákupními možnostmi v centru letoviska Playa de las Américas, které je vzdáleno 1 km. Pláže Playa Troya a Playa de las Américas jsou dostupné do 20 minut chůze, zatímco pláž Las Vistas se nachází cca 2 km od hotelu.

Suite s výhledem do zahrady/bazénu nabízí klimatizovaný, elegantně zařízený prostor s dvoulůžkovou ložnicí oddělenou od obývací části. Vybavení zahrnuje televizi se satelitními programy, trezor, minibar, telefon, Wi-Fi připojení a koupelnu s WC a vysoušečem vlasů. Suite lze objednat s výhledem na golfové hřiště za příplatek. Maximální obsazenost suite s výhledem na zahradu/bazén je 2 dospělé osoby a 1 dítě (včetně dětí do 2 let), zatímco suite s výhledem na golfové hřiště ubytuje 2 dospělé osoby a 2 děti (včetně dětí do 2 let).


TENERIFE

Tenerife, který se nachází v Atlantském oceánu jako největší z Kanárských ostrovů, představuje rozmanité a podmanivé prostředí. Geografické složení ostrova je utvářeno vulkanickou činností a jeho středobodem je hora Teide, tyčící se stratovulkán, který stojí jako nejvyšší bod ve Španělsku. Národní park Teide, zahrnující i sopečný vrchol, se může pochlubit surrealistickou krajinou drsných lávových proudů, barevných kráterů a jedinečných skalních útvarů, což přispívá k jeho označení za světové dědictví UNESCO. Park poskytuje nejen útočiště pro turisty a milovníky přírody, ale také příležitost stát se svědky mimořádné geologické historie ostrova.

Pobřežní regiony Tenerife nabízejí rozmanitou krajinu, od zlatých písečných pláží na jihu po drsné útesy a pláže s černým pískem na severu. Hlavní město ostrova, Santa Cruz de Tenerife, je rušné město s bohatou historií, která se odráží v koloniální architektuře, pulzujícím pouličním životě a kulturních akcích. Historické město La Orotava, zasazené do severních kopců, představuje tradiční kanárskou architekturu a dobře zachovalé historické budovy. Historie Tenerife je ovlivněna domorodým obyvatelstvem Guanche, španělskou kolonizací a následnými kulturními výměnami, které vytvářejí rozmanitou kulturní skládanku, která je oslavována na různých festivalech a tradicích. Díky příjemnému subtropickému klimatu se Tenerife těší mírným teplotám po celý rok, což z něj činí atraktivní destinaci pro návštěvníky, kteří hledají slunce, outdoorové aktivity a bohaté kulturní zážitky.


Prohlédnout více fotografií >>>


Pláže na Tenerife a okolí

Tenerife vyniká jako přední turistická destinace, která svými rozmanitými atrakcemi každoročně přitahuje miliony návštěvníků. Ostrov uspokojuje široké spektrum zájmů, od opalování na jeho krásných plážích až po objevování jeho jedinečných přírodních divů. Jižní část Tenerife je známá zejména svými rušnými rekreačními oblastmi, jako jsou Playa de las Américas a Los Cristianos. Playa de las Américas je živé centrum známé pro své zlaté písečné pláže, rušný noční život a řadu restaurací a obchodů. V těsné blízkosti Playa de las Américas je Los Cristianos, které nabízí uvolněnější atmosféru s malebným přístavem, plážovou promenádou a vodními aktivitami.

V severní části ostrova se ve městě Puerto de la Cruz nachází pláž Playa Jardín neboli Garden Beach, kterou navrhl známý umělec César Manrique. Tato pláž s černým pískem je obklopena tropickými zahradami a může se pochlubit výhledem na horu Teide. Dále na sever je Playa El Bollullo ukrytá v odlehlé zátoce, kam se dostanete po malebné pěší stezce. Pro ty, kteří hledají drsnější pobřežní zážitek, nabízí Playa de Benijo s dramatickými útesy a tmavým pískem podmanivé prostředí v severovýchodní části Tenerife. Blízké ostrovy, jako je La Gomera a La Palma, mají také malebné pláže, včetně Playa de Santiago a Playa Nueva, což přispívá k celkové přitažlivosti Kanárských ostrovů jako ráje pro milovníky pláží.

Nezapomeňte si před cestou na Kanárské ostrovy sjednat kvalitní cestovní pojištění :: reklama

Památky, které nesmíte při návštěvě Tenerife minout

Tenerife je prodchnuté historií a jeho krajinu zdobí směs historických památek a přírodních divů. Jednou z ikonických přírodních památek je národní park Teide, který se soustředí kolem Mount Teide, spící sopky a nejvyššího vrcholu Španělska. Park, zapsaný na seznamu světového dědictví UNESCO, nabízí jedinečné prostředí se svými rozmanitými sopečnými útvary, včetně Roques de García, pozoruhodných skalních útvarů tvarovaných erozí. Návštěvníci mohou vystoupat na vrchol hory Teide, a to buď lanovkou, nebo pěšky, a být svědky panoramatických výhledů na ostrov a okolní Atlantický oceán.

Historické město La Laguna, zapsané na seznamu světového dědictví UNESCO, je další pozoruhodným místem, které hrálo důležitou roli jako bývalé hlavní město Tenerife. La Laguna se může pochlubit dobře zachovalými příklady koloniální architektury, včetně katedrály La Laguna a četných velkolepých sídel. Půdorys města se spletitou sítí ulic a náměstí odráží jeho historický význam a architektonické bohatství. San Cristóbal de La Laguna hrál klíčovou roli ve vývoji městského plánování v Novém světě a ovlivnil design měst v Latinské Americe.

Pyramidy v Güímaru také nabízejí fascinující archeologické naleziště. Tyto stupňovité pyramidy, známé jako Güímarské pyramidy, byly kdysi považovány za Guanche původu (původní obyvatelé Kanárských ostrovů), ale pozdější výzkum naznačuje novější stavbu. Můžete navštívit muzeum a botanické zahrady, které poskytují pohled na kulturní a historické souvislosti ostrova. Tyto památky společně představují mnohostrannou historii a geologické zázraky Tenerife.

Tenerife však nabízí mnohem víc..

Při objevování Tenerife existuje několik podmanivých aspektů, které obohacují zážitek návštěvníka mimo jeho přírodní a historické památky. Živé festivaly a akce na ostrově poskytují živý pohled do jeho kulturních tradic. Karneval Santa Cruz de Tenerife je jedním z největších a nejznámějších karnevalů na světě, který přitahuje účastníky a diváky svými propracovanými kostýmy, průvody a živými pouličními oslavami. Festival, který se koná každoročně před půstem, předvádí bujarého ducha ostrova a je pro ty, kteří v tomto období navštíví, nutností.

Tradiční kuchyně Tenerife (stejně jako na celých Kanárských ostrovech) je kulinářským požitkem se zaměřením na čerstvé suroviny z místních zdrojů. Ochutnávka ostrovních specialit je nezbytnou součástí pobytu. Papas arrugadas, malé vrásčité brambory podávané s omáčkou mojo a gofio, mouka z pražených zrn, jsou základními pokrmy, které nabízejí chuť kanárské kuchyně. Čerstvé mořské plody, jako je vieja (papoušek) a cherne (troskot), lze ochutnat v pobřežních vesničkách, což poskytuje lahodnou exkurzi do kulinářského dědictví ostrova.

Vrcholným zážitkem je také zkoumání architektonických a uměleckých příspěvků Césara Manriqueho. Kromě svých výtvorů na Lanzarote zanechal Manrique svou stopu na Tenerife s projekty, jako je Auditorio de Tenerife, ikonická koncertní síň v Santa Cruz de Tenerife. Nápadný design Auditorio, připomínající vlnu nebo plachtu, je důkazem Manriqueho odhodlání integrovat umění s přírodním prostředím. Návštěvníci by si neměli nechat ujít příležitost navštívit představení nebo jen obdivovat architektonickou brilantnost budovy. Tyto prvky spolu s vřelou pohostinností ostrova a rozmanitou krajinou dělají z Tenerife destinaci, která uspokojuje širokou škálu zájmů a zajišťuje nezapomenutelnou a obohacující návštěvu.

Věděli jste, že...

.. je Tenerife domovem jednoho z nejstarších a největších dračích stromů na světě, který se nachází ve městě Icod de los Vinos. Stáří Drago Milenario se odhaduje na více než 1000 let a jeho ikonická přítomnost dodává ostrovu nádech starověké mystiky.

.. Güímarské pyramidy, které se nacházejí ve městě Güímar, vyvolávají zajímavé otázky o jejich původu? I když se zpočátku věřilo, že jde o jednoduché kamenné stavby, nedávné studie naznačují, že by je mohli postavit Guančové nebo sloužit k zemědělským účelům. Místo známé jako Etnografický park Pirámides de Güímar nabízí jedinečný historický a kulturní zážitek.

.. pod historickým městem La Laguna leží síť podzemních tunelů a chodeb známých jako Malpaís de Guajara? Tyto tunely byly v historii používány k různým účelům, včetně úkrytů během pirátských útoků a jako součást obranného systému.

.. je Tenerife známé svými rozmanitými mikroklimaty, od vyprahlé krajiny po bujné lesy? Tyto rozdíly jsou připisovány pasátům a vlivu hory Teide. Jak budete projíždět ostrov, můžete na relativně krátké vzdálenosti zažít různá podnebí.

.. se ve venkovských oblastech Tenerife, zejména ve městě La Gomera, praktikuje jedinečný pískací jazyk známý jako Silbo Gomero? Tento tradiční způsob komunikace, který historicky používali farmáři ke komunikaci napříč ostrovními roklemi, je nehmotným kulturním dědictvím UNESCO, což zdůrazňuje jeho kulturní význam na Kanárských ostrovech.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *